Grimstad bibliotek

   
William Wenton and the secret portal
Your basket is empty
Vis
Author
Title Statement
  • William Wenton and the secret portal
Language
  • Språk: Engelsk
Shelf
  • 82 P
Series
Seriesvolume
  • 2
Year
  • 2018
Summary, etc
  • William og Ischia står overfor mørke krefter de ikke ante omfanget av, og de begir seg ut på en farefull ferd i jakten på luridiumets hemmeligheter. På Institutt for Posthuman forskning er alt annerledes. Det er vakter overalt, portforbud og strenge regler. Grunnen til det er at Abraham Talley holdes fanget i kjelleren, men det er noe mer som ikke stemmer. En mystisk dame forsøker å få kontakt med William om natten, og han har plutselig begynt å få uforståelige raserianfall. Dessuten må William og Ischia finne ut av hva en kryptalportal er for noe. Spenning for mellomtrinnet. Omtalen er utarbeidet av BS.
ISBN
  • 978-1-4063-7171-0
Available
  • 0/0
Waiting
  • 0 (0)
Continued from
Continued in
*00001581pam  22003131  4500
*001106556
*008180530                j          10eng 2
*015  $a0532012$bBIBBI
*019  $abu,u$bl$dR
*020  $a978-1-4063-7171-0$bh.$cNkr 94.00
*041  $hnob
*090  $c82$dP
*100 0$aPeers, Bobbie$d1974-$jn.
*24010$aKryptalportalen
*24510$aWilliam Wenton and the secret portal$cBobbie Peers ; translated from the Norwegian by Tara Chace
*260  $aLondon$bWalker Books$c2018
*300  $a217 s.
*440 0$aWilliam Wenton$v2
*520  $aWilliam og Ischia står overfor mørke krefter de ikke ante omfanget av, og de begir seg ut på en farefull ferd i jakten på luridiumets hemmeligheter. På Institutt for Posthuman forskning er alt annerledes. Det er vakter overalt, portforbud og strenge regler. Grunnen til det er at Abraham Talley holdes fanget i kjelleren, men det er noe mer som ikke stemmer. En mystisk dame forsøker å få kontakt med William om natten, og han har plutselig begynt å få uforståelige raserianfall. Dessuten må William og Ischia finne ut av hva en kryptalportal er for noe. Spenning for mellomtrinnet. Omtalen er utarbeidet av BS.
*521  $aAlder: 9-13 år
*546  $aEngelsk tekst
*574  $aOriginaltittel: Kryptalportalen
*655 2$aRoman$2BS$41166089$9nor
*655 2$aFantastisk$2BS$41165664$9nor
*655 2$aSpenning$2BS$41165675$9nor
*78000$tWilliam Wenton and the luridium thief
*78500$tWilliam Wenton and the lost city
*950 0$aFantasy$zFantastisk$9nor
*950 0$aThriller$zSpenning$9nor
^
No reviews exists for this book.
Click here to be the first to write a review.

The second book in the gripping fantasy-adventure series, packed with code-breaking, cyber-technology and a boy hero with a supernatural destiny. Full of magical code-breaking skills, non-stop action and a tech-savvy hero, this action-packed sequel is perfect for fans of Percy Jackson, Doctor Who and Alex Rider. Twelve year-old genius William Wenton is still getting used to his extraordinary talent for cracking codes, but when an ancient artefact mysteriously disappears from the Depository for Impossible Archaeology, William must gear up for his most dangerous adventure yet - against an enemy hell-bent on unleashing an ancient portal of untold power. From Norway, to England and then to the dizzying heights of the Himalayas, this race-against-time adventure will push this young hero's skills to the limit.

Send to